985 milonë euro dëmet nga tërmeti/ Paloka: Pas orientimit të ‘bablokut’ u shpall shifra që ju duhet për të futur në xhep…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pas shpalljes së shifrës së dëmeve të tërmetit nga ministry Çuçi. Paloka shkruan në një postim në Facebook se, problemi është se këta nuk janë specialistët që duhej të benin ekspertizën dhe vleresimin real, keta janë “specialistët” që sipas orientimit të “bablokut” kanë shpallur shifrën që ju duhet për të futur në xhep…

Postimi i plotë i Palokës

Kush kishte dyshime ne gjenialitetin e gjithanshem te kryeministrit tone sot duhet te jete bindur se e ka patur gabim…

Rama deklaroi pa u bere ende vleresimi i demeve te termetit prej specialisteve se demi shkonte ne rreth 1 miliard dollare. U mblodhen “specialistet” dhe sot shpallen se demi qenka 985 milion dollare…problemi eshte se keta nuk jane specialistet qe duhej te benin ekspertizen dhe vleresimin real, keta jane “specialistet” qe sipas orientimit te “bablokut” kane shpallur shifren qe ju duhet per te futur ne xhep…