Aksident në Lushnje, makina përplas 3 nxënëse shkolle teksa kalonin rrugën

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Lushnje, ku një mjet ka përplasur tre këmbësore. Të lënduarat janë nxënëse në shkollë.

Ndërkohë bëhet e ditur se të lënduarat janë dërguar për mjekim drejt spitalit dhe janë jashte rrezikut për jetën. Ngjarja ndodhi në fshatin Allkaj.

Sot rreth orës 08:20, në fshatin Allkaj të Lushnjes, pranë një shkolle të mesme, shtetasi R.Ç, 33 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Golf”, ka lënduar 3 nxënëse të kësaj shkolle pa asnjë rrezik për jetën.

Eshtë shoqëruar drejtuesi i automjetit dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.