Shkëmbim Bernardeschi-Rakitiç?

Raportet e fundit thonë se Barcelona dhe Juventusi po bisedojnë për një marrëveshje shkëmbimi në mes të Federico Bernardeschi dhe Ivan Rakitiç.

Eksperti dhe gazetari Gianluca Di Marzio ka treguar se negociatat janë ngadalësuar në mes të bardhezinjve dhe gjigantit spanjoll, të cilët janë duke e kërkuar një sulmues për të zëvendësuar të lënduarin Luis Suarez.

Dy klubet nuk po arrin që të gjejnë gjuhën e përbashkët për lojtarin, pasi që Barcelona dëshiron që të ofrojë vetëm 10 milionë deri tani .

Trajneri i Blaugrana, Quique Setien ka kthyer vëmendjen të Rodrigo i Valencias dhe agjenti Jorge Mendes vetëm ka nisur negociatat.

Kjo do të bënte që Rakitic të transferohet në Juventus derisa skuadra nga La Liga do të shtunë një lojtarë në shkëmbim që të arrin marrëveshje me Rodrigon nga Mestalla.