Video/ 14 vite pas vdekjes, momenti kur Ibrahim Rugova i tregoi popullit se…

Sot mbushen 14 vjet nga vdekja e ish-presidentit historit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ishte larguar për pak kohë nga aktivitetet e përditëshme si president i Kosovës. Nuk kishte paraqitje publike dhe nuk shfaqej në ekran.

Ibrahim Rugova po u mungonte shqiptarëve të Kosovës. Por askush nuk e dinte arsyejen.

Spekulimet nisin të qarkullonin për sëmundjen e ish- presidentit të Kosovës, por asgjë nuk thuhej me saktësi të plotë.

Ishte vetë presidenti ai që thirri një konferencë shtypi dhe njoftoi se vuante nga kanceri në mushkri.

Në këtë video, saktësisht në minutën 4:25 shihet momenti tejet prekës kur Rugova jep lajmin për sëmundjen.