Kryebashkiaku që konsumon drogë edhe në ambjente publike

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, së fundmi është filmuar duke konsumuar drogë në ambiente publike.

Disa ditë më parë gazetari investigativ Artan Hoxha në emisionin ‘Opinion’ ka deklaruar se një video e tij duke konsumuar lëndë narkotike është ende në qarkullim, por pa bërë me dije emrin.

Videoja për të cilën përflitet ende nuk është bërë publike, por kujtojmë që vëllai dhe i biri i Allës janë kapur më herët me lëndë narkotike.

Në nëntor të vitit të kaluar dajli i kryebashkiakut është arrestuar nga policia e Tiranës me një sasi droge në makinën e tij.

Ndërsa vëllai i tij në shtator të vitit të kaluar mbeti i plagosur pas një sherri, që dyshohej se kishte ndodhur mes grupeve kriminale në Bulqizë për trafik droge.

27.al