Gjunkshi: Në Shqipëri sundon krimi. Vendi i drejtuar nga një narko-shtet

Nga Xhemal Gjunkshi

Situata në Shqipëri është në gjendje dëshpëruese.

Kjo nuk është Shqipëria që duam, nuk është Shqipëria që meritojmë.

Cfare thone Televizionet?

Cfare problemesh kane Shqiptaret dhe me cfare meren gazetaret?

Askush nuk merret me realitetin se cfarë po ndodh në ketë vend.
E turpshme, e pa tolerueshme ku po e dërgon dhe si po e degradon vendin kjo Narko-Qeveri!

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit konstatohen:

1. Zhgënjim për drejtesinë në Shqipëri.
2. Vrasje, tronditet Tirana.
3. Shkëmbim zjarri me Policinë.
4. Grabitje dhe plagosje me armë zjarri brenda në banesë
5. Djegie të makines së gardianit të burgut.
6. Sekuestrim droge në Memaliaj.
7. Trafikim dhe transportim heroine nga Durrësi për në Ankona.
8. Pengmarje në Kryeqytet.
9. Vendime të dyshimta të gjykatave në vend.
10. Lirohen nga burgjet persona të dënuar për krime të rënda.
11. Përdhunim i të miturës.
12. Përdhunim dhe kërcënim i 13 vjeçares në Sarandë.
13. Favorizim në tenderim familjes Agim Kajmaku, i cili është në kërkim.
14. Mungesë të sigurisë rrugore.
15. Mashtrim banorëve të dëmtuar nga tërmeti në fshatin Floq, Korçë.
16. Qytetarët nxiren jashtë në rrugë në mes të Vlorës

Një ditë e keqe për demokracinë dhe drejtesinë e shumëpritur në Shqipëri.

Artur Metani, shërbëtor i Edi Ramës në drejtësi. Emërimi i tij vulos dështimin e reformës, kapjen dhe politizimin e drejtësisë

Tronditet Tirana:

Vritet me armë zjarri 28-vjeçari nga Dibra.

Shkëmbim zjarri me policinë për 2 vrasje/ Jonuzi i shpëtoi hetimit për parcelat me kanabis!

Grabitje dhe plagosje me armë zjarri brenda në banesën e biznesmenëve.
Pasiguri brenda ne shtepi.

I vihet flaka makinës së gardianit të burgut:

Në Memaliaj, në fshatin Vasjar kapet një sasi droge.

Trafikim dhe transportim heroine nga Durrësi për në Ankona:

Kishte fshehur 16 kg heroinë në kamion, shqiptari arrestohet në Itali.

Po Policia e Shtetit, Institucionet e Sigurisë ku janë?

Gadishmëria e tyre?!

Mungon Siguria rrugore.
Brenda 24 orëve arrestohen 25 shoferë dhe pezullohen 192 leje drejtimi.

Aksident i frikshëm në Pogradec.

Pengmarje ne Kryeqytet.

Meret peng qytetari në Kamëz.

Një tjetër vendim skandaloz i drejtësisë shqiptare!

Gjykata e Fierit ka liruar nga burgu një tjetër person të rrezikshëm, pjesëtar të të ashtuquajturës “Banda e Durrësit”.

“Urdherohet lirimi i menjëhershëm i të dënuarit Sardian Sulejmani nga IEVP Fier”.

Pas Endrit Dokles, në Krujë po projektohet lirimi i të fortit të ‘Rrugës së Kavajës’ Genc Ferhatit! Vrau me anti-tank dy persona.

Përdhunohet një 16-vjeçare në zonën e plazhit në Durrës.

Kërcenohet, dhunohet “kafshërisht” nga nëna, vajza 13-vjeçare në Sarandë.

Shpërblehet nga Ministria e Brendshme familja e të shpallurit në kërkim Agim Kajmaku.

Agim Kajmakut iu hoq mandati për shkelje të ligjit të dekriminalizimit, pasi fshehu një rekord kriminal në Greqi.

Gjykata e Tiranës ka caktuar “arrest me burg”, si i dyshuar për “falsifikim formulari”, “falsifikim dokumentash” dhe “përvetësim posti”.

Si gjithmonë ai ka ikur në drejtim të paditur.

Policia “Nuk ka dijeni se ku ndodhet Agim Kajmaku” ?!

Me siguri Agim Kajmaku endet në zyrat e Ministrisë së Brendshme, për të finaliziar tenderin e bërë nga kjo ministri të drejtuar nga Sandër Lleshaj.

Qytetarët nxiren jashtë në rrugë.

Nxirren nga ish-shtëpia e Oficerëve në Vlorë 8 familje, do të bëhen zyrat e reja të ‘Kadastrës!
Banorët: Me çfarë të jetojmë?!

Mashtrohen banorët e Floqit.

Dëmshpërblimet vetëm në letër.

Shqipëria është në një situatë kaotike në duart e një gangsteri që po e shkatërron këtë vend dhe po shuan çdo shpresë për shqiptarët për një të ardhme të mirë.