Berisha: Si ua la “Bild” në gojë Arben Malavitës dhe Sugar Fugës halen e bosit të tyre!

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur fenomenal sjelljen e gazetës gjermane ‘Bild’, e cila fshiu shkrimin për kryetarin e opozitës Lulzim Basha, ku me porosi të rlindasve shkruante se ai ka paguar para ruse për të bllokuar hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Në postimin e tij Berisha thekson se ‘Bild’ i la në gojë halenë e kryeminsitrit Edi Rama, drejtorit të Top Channel Ben Blushi dhe ‘Gebelsit kryeministror’ Endri Fuga, duke hequr nga faqja trillin e madh rilindas për kryeopozitarin Blushi.

Sipas Berishës media që demaskoi vjedhjen dhe krimin më të madh të votave në Shqipëri, i goditi për herë të dytë rilindasit, duke hequr nga faqja e tyre lajmin e sponsorizuar nga dyshja Blushi-Fuga dhe që më vonë u tentua të shndërrohej në debat nga gazetarët e paguar nga rilindja.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Si ua la Bild ne goje Arben Malavites dhe Sugar Fuges halen e bosit te tyre!

Miq! Fenomenale! Gazeta me e madhe e Europes “Bild”, qe para disa muajve me regjistrime autentike iu faktoi botes se Edvin Kristaq Mafia ishte bosi i nje qeverie te mafies se droges dhe vjedhjes se votave, vendosi ne faqen e saj pardje nje shpifje, trillim te mirefillte te Edvin Kristaq Mafise per Lulzim Bashen.

Çdo njeri mbi toke qe lexonte ate pamflet rrene qeshte dhe tallej me te!

Bazuar ne ate shkrim, sipas te cilit Basha paska paguar para ruse ne ShBA per te bllokuar hapjen e negociatave te Shqiperise me BE, ne nje mobilizim te papare Arben Malavita, Sugar Fuga urdheruan mercenaret ne mediat e tyre Karlo Malavita, Ymer Çorapja, tualetin Masturbiv te Kol Balles ta shnderronin ne çeshtje debati kryesor shkrimin e Bild.

Mirepo keta mjerane dhe ndonje tjeter tejet i vrerosur me Bild mbllaçisnin ne debatet e tyre televizive me pasion te zjarrte dhe pergjerime dhe perjargezime halen e gatuar nga bosi i tyre sepse vazhdoni me zjarr betimet dhe sterbetimet edhe shume e shume ore pasi Bild kishte fshire nga faqja trillimin e gatuar nga Bosi i tyre.

Nje mik i imi ne kete gazete duke qeshur me tha se tragjikomikja e kesaj afere eshte se, edhe pasi u hoq si kryekeput trillim shkrimi nga gazeta, ne Tirane zelltaret e kryekreut vazhduan te sherbehen me halen e bosit te tyre!

Miq, le tju themi me gjithe zemer ju befte mire!

Ndjese miq per fjalen qe kam perdorur, por nuk e shmangia dot pasi pasioni i Edvin Mafise per halen tejkalon tek ai, siç dini, çdo shije tjeter! sb