Messi u kërkon drejtuesve të Barcelonës të marrin Agueron

Lionel Messi do Sergio Agueron te Barcelona. Mungesa e Luis Suarezit ka shtyrë kapitenin e katalanasve të kërkojë një parnter për fazën e sulmit.

Dhe pikërisht Messi ka kërkuar mikun e tij më të mirë për të ndarë repartin e sulmit në kampin katalanas, sepse prej vitesh e bëjnë këtë gjë në Kombëtaren e Argjentinës.

Mediat angleze raportojnë se “Pleshti” i ka këshilluar drejtuesit që të nisin bisedimet me Manchester Cityn për Agueron.

Ai ka kontratë edhe për një vit me skuadrën e Cityt, por këta të fundit mund ta lënë që të largohet përpara saj.

Në fakt, bëhet fjalë vetëm në rastin kur Aguero dëshiron të rikthehet në Argjentinë për ta mbyllur karrierën aty, sepse për çdo ekip tjetër ndryshon situata.

Sergio Aguero është duke kaluar një moment fantastik në kampionatin anglez dhe Leo Messi mendon që me të në sulm mund të ketë më shumë mundësi për të fituar trofe.