Si i mashtroi Rama të prekurit nga tërmeti për banesat, Paloka publikon Videon

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka publikuar një video ku shikohet dhe dëgjohet Rama se se, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, filloi propagandën e tij duke u shfaqur 24 orë te ERTV-ja e tij për të fituar politikisht dhe filloi me premtimet e tij boshe, për qytetarët e prekur.

Për disa ditë, bëhen gati dy muaj nga ai tërmet vdekjeprurës dhe qeveria ende s’ka bërë asgjë për qytetarët.

Në video, Rama deklaron se: “brenda 2020 do kemi arritur t’i futim të gjithë në shtëpi të reja dhe shtëpi më të mira se ç’i kishin”, dhe disa ditë më vonë deklaron sërish se: “brenda qershorit 2021 të gjithë banorët që kanë humbur shtëpitë në qytete dhe që nuk kanë mundësi rindërtimi, të jenë në apartamente të reja”.

Dhe disa ditë më vonë, shtyn sërish afatin dhe deklaron se: “Deri në fund të vitit 2021 të kenë filluar në pjesën më të madhe akomodimet e banorëve”.

Paloka postimin e shoqëron me fjalët: “TËRMETI ËSHTË FATKEQËSI NATYRORE, POR
KEQQEVERISJA JO!”

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme:

https://www.facebook.com/100008639860309/videos/2318360825128557/?id=100008639860309