Pas Dritan Dajtit edhe “Niçja” i Dakos shoqërohet nga burgu në spitalin privat (Foto)

Pas Dritan Dajtit, një tjetër i burgosur ka përfunduar në dyert e spitalit i shoqëruar me masa të rrepta policore. Bëhet fjalë për Altin Avdylajn, vëllain e kreut të bandës së Shijakut, Astrit Avdylaj, i cili ndodhet pas hekurave për trafik droge.

I njohur si Niçja, Altin Avdylaj ‘mori famë’ nga përgjimet e Dosjes 339 për manipulim të zgjedhjeve parlamentare në Durrës. Përgjimet terguan se ai komunikonte me ish kryebashkiakun e Durresit, Vangjush Dako.

Avdylaj është shoqëruar nga efektivët në Poliklinikën e Specialiteteve nr. 3, e cila ndodhet në qendër të kryeqytetit, raporton “tirananews” që ka publikuar dhe foto.

nicjaa

nicja