Zyrtari i PS u bë për në spital me urdhër të Taulant Ballës…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e dy qytetarëve, të cilët denoncoojnë një ngjarje të rëndë.

Sipas tyre, në Peqin ka ndodhur një rrahje publike, ku 10 persona kanë dhunuar fizikisht administratorin e Njësisë Administrative Gjocaj.

Qytetarët shprehet se akti i dhunës është urdhëruar nga deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Sipas denoncuesit, policia po përpiqet ta mbajë të fshehtë ngjarjen.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Administratori i narkoshtetit u rrah me urdherin e Taulant Bego Yaris!

Lexoni denoncimin per dajak zgjedhjet e partise se krimit nga qytetaret dixhital! sb

-Pershendetje dr Ne Peqin ka ndodhur nje rrahje publike 10 veta kan rrahur administratorin e komunes gjocaj (peqin ) me urdhrin e kryehajdutit deputetit taulant balla i cili ka qen prezent dhe ka pare ngjarjen para syve te tij por cdo gje ka mbetur larg policise dhe mediave me urdhrin e kryehajdutit tao Balla.

-Pershendetje Dr Berisha, jam nje qytetar nga qyteti i Peqinit, per arsye sigurie dua te ruaj anonimatin. Dua te informoj se ne qytetin e Peqinit, partia socialiste, ose e thene ndryshe bandat e rilindjes zgjodhen kryetarin e PS-se. Ku i pranishem ishte nr 2 PS Tauland Balla, ne pefundimi e takimi degjeneroi me perplasje fizike ndermjet grupeve rivale, ku ne mes te qytetit me urdher te Taulant Balles u gotit Adminisratori i Njesise Administative Gjocaj Laku Hasa, nen kercenimin e armeve vellezerit Vani dhe Alen MACI lidhje krushqie me kryetarin e Bashkise Peqin Lorenc Tosku, ku te pranishem ishin forca te shumta policore dhe nuk reaguan fare.

Ky rast i paprecedente solli frike dhe ankth te qytetaret e thjeshte. Z, Berisha jeni i vetmi person ku mund ti drejtohemi per te tilla ngjarje qe po ndodhim nen qeverisjesjen ketij narkoshteti te rilindjes, ku bandat nen gjuhen e armeve kercenojne diten per diell persona me imunitet, po qytetaret e thjeshte kush po i mbron, policia qe eshte e pranishme ne vend ngjarje dhe nuk reagon por e fsheh ngjarjen. Me kete qeverisje te rilindjes, Çdo qytetare ndjehet i pasigurte ne kete qyttet, apo ne te gjthe Shqiperine. Ju faleminderit per mirekuptimin tuaj, Z Berisha.

taulant balla 5 korrik 18