Shkolla përfshihet nga zjarri, nxënësit në panik

Një shkollë 9-vjeçare në Laç është përfshirë nga flaët e zjarrit, duke panik tek nxënësit dhe mësuesit.

Bëhet me dije se zjarri ka shpërthyer sapo fëmijët janë futur në shkollë si pasojë e djegies së një kabulli elektrik. Menjëherë kanë ndërhyrë forcat zjarrfikëse, duke eleminuar përhapen flakët.

Nxënësit kanë dalë jashtë ambineteve të shkollës. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton në lidhje me shkaqet e flakës.

zjarrfikse