Shurup i përgatitur në shtëpi: Shëron kollën dhe largon sekrecionet nga mushkëritë

Shumë njerëz kanë kollë disa herë gjatë vitit, e bashkë me të edhe sekrecione. Trupi jonë mund të prodhojë rreth 1 deri në 1.5 litra sekrecione në ditë.

Kur jeni të shëndetshëm, mukoza zakonisht është e pastër dhe minimale. Sidoqoftë, kur kolliteni sasi të mëdha të sekrecioneve, kjo mund të jetë indikator i ndonjë infeksioni apo alergjie.

Prandaj, trakti respirator pezmatohet dhe shkakton koll të papërballueshëm.
Prandaj, është tejet e rëndësishme që kolla të trajtohet dhe sekrecionet të eliminohen në kohë. Për këtë, ne ju prezantojmë një shurup natyral i cili e trajton këtë sëmundje, ku përbërës kryesorë janë karotat.

Karotat janë burim i shkëlqyeshëm i vitaminës A, karotenit, hekurit, magnezit, kalciumit etj. Prandaj, janë të mahnitshme për trajtimin e kapsllëkut, pezmatimit të zorrëve, pastrimin e gjakut etj.

Përbërësit:
– Një apo dy kilogramë karota
– Tri deri në katër lugë mjaltë

Prini karotat dhe vendosni në ujë për t’u vluar. Vlojeni ujin derisa të zbuten karotat, pastaj kur uji i vluar të jetë ftohur, shtojini edhe mjaltin.

Shurupin mbajeni në dhomë të ftohtë dhe përdorni tri deri në katër lugë të këtij shurupi në ditë. Rezultatet do t’i vëreni brenda pak ditëve.