Shqipëria merr kryesimin e OSBE, reagon Berisha: Kësaj i thonë Kallam diplomaci dhe minak injorance!

Ish-Kryeministri Berisha ka reaguar pas marrjes së kryesimit të OSBE nga Shqipëria. Berisha shkruan në një postim në Facebook se, dy narkoministrat e jashtëm të Shqipërisë, zëvendësues të njeri-tjetrit, Kallam Diplomati dhe minak diplomati kërkuan vizë diplomatike për të dërguarin e tyre pa kërkuar aprovimin për hapjen e misionit diplomatik në Kiev ndonëse vendimin për këtë e kanë marrë që në tetor.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Kesaj i thone Kallam diplomaci dhe minak injorance!

Nje turp diplomatik, injorance dhe diletantizem!

Miq, dy narkoministrat e jashtem te Shqiperise, zevendesues te njeri tjetrit, Kallam Diplomati dhe minak diplomati kerkuan vize diplomatike per te derguarin e tyre pa kerkuar aprovimin per hapjen e misionit diplomatik ne Kiev ndonese vendimin per kete e kane marre qe ne tetor. Ndaj dhe viza nuk u leshua nga autoritetet e Ukraines. Kesaj i thone Kallam diplomaci dhe minak injorance!

Per me hollesi per kete skandal lexoni tek syri.net ne linkun e meposhtem. sb

https://www.syri.net/…/kryesimi-i-osbe-si-u-be-qesharake-q…/