Ish-deputeti publikon videon: Dy faqezinjtë që larguan me forcë nga godina qytetarët e prekur nga tërmeti

Dy faqezinj, i ka cilësuar ish-deputeti i PD, Klevis Balliu, kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn, duke i akuzuar drejtpërsëdrejti për shembjen e banesave të qytetarëve në zonën e Unazës së Re.

IKMT nisi sot aksionin për shembjen e disa ndërtesa në këtë zonë, për t’i hapur rrugë projektit për zgjerimin e rrugës.

Por ish-deputeti Balliu në një postim në rrjet shkruan se, “sot me dhunë dhe forcë ata larguan qytetarët e prekur nga tërmeti, të cilët që prej asaj dite ata ishin strehuar në godinën Egi Center”.

Postimi i plotë i ish-deputetit Balliu

RAMA E VELINA E BASHKISË DY FAQEZINJ

Sot me dhunë dhe forcë ata larguan qytetarët e prekur nga tërmeti, të cilët që prej asaj dite ata ishin strehuar në godinën Egi Center.

Ata u sulën sot si pushtues për të shembur shtëpitë e qytetarëve që të mbulojnë vjedhjen e tyre tek Unaza.

Këto akte barbare dhe mafioze tregojnë qartazi se qeveria nuk ka hall ti japë zgjidhje problemeve të qytetarëve nga tërmeti por të grabisë pronat e qytetarëve për KULLAT E OLIGARKËVE.
TURP

Gepostet von Klevis Balliu am Donnerstag, 9. Januar 2020

1 8

2 7

3 3