Erjon Veliaj duhej të ishte sot para drejtësisë!

Nga Belind KËLLIÇI

Erjon Veliaj duhej te ishte sot para drejtesise per vrasjen e te riut Ardit Gjoklaj! Erjon Veliaj duhet te ishte para drejtesise per pastrim parash me lejet e ndertimit ne Tirane.

Erjon Veliaj duhej te ishte para drejtesise per aferat korruptive me te cilat po u merr pronen qytetareve, per t’ia dhene klienteve e personave me rekorde kriminale.

Afera miliona euroshe e Unazes se Re, eshte vec maja e ajsbergut e aferave korruptive pergjegjese per te cilat qendron Rilindja, e per te cilat sakrifikon cdo dite jeten dhe pronen e shqiptareve.

SPAK dhe Prokuroria nese do qe te fitoje besimin e qytetareve dhe opinionit publik, duhet ta nise punen pikerisht me keto megaskandale korrupsioni, qe rendojne cdo dite e me shume xhepin e qytetareve dhe kane shuar shpresen e te rinjve per te qendruar ne vend!