Ballina Bota & Rajoni Irani nuk dorëzon kutinë e zezë, dyshohet se avioni ukrainas mund të...

Irani nuk dorëzon kutinë e zezë, dyshohet se avioni ukrainas mund të jetë qëlluar

Irani refuzon të dorëzojë kutinë e zezë të avionit që u rrëzua pranë Teheranit, duke vrarë 176 persona në bord.

Avioni i Ukrainë International Airlines u rrëzua pak pasi ishte ngritur nga aeroporti, duke vrarë të gjithë personat në bord.

Reuters raporton se kutia e zezë është gjetur dhe pavarësisht dëmeve, ajo ka informacoine brenda.

Por Irani po refuzon t’ia dorëzojë autoriteteve ndërkombëtare. Dyshimet se avioni mund të jetë qëlluar po shtohen gjithmonë e më shumë.

Një video tregon se avioni po digjej në qiell përpara se të binte në tokë.
Ndërkohë fotot e rrënojave tregojnë vrima në trupin e avionit.

Irani pretendon se avioni është rrëzuar për shkak të një problemi teknik.

Exit mobile version