Ballina Sport Real Madridi pa Hazard, Bale dhe Benzema në Superkupën e Spanjës

Real Madridi pa Hazard, Bale dhe Benzema në Superkupën e Spanjës

Përveç Hazard, edhe Karim Benzema dhe Gareth Bale do të mungojnë kundër Valencias të mërkurën, por edhe në finale të Superkupës, nëse Los Blancos ia dalin fillimisht në gjysmëfinale.

Real Madridi ka kofnirmuar gjatë ditës së sotme se “Gareth Bale ka një infeksion në hundë (sinus), dhe se rikuperimi i tij do të monitorohet”.

Derisa Karim Benzema, vuan nga disa shqetësime, pas ndeshjes me Getafen dhe që të dy, bashkë me Eden Hazardin që mungon që një kohë, s’do të luajnë kundër Valencias.

Në rast të një triumfi, Rerali në finale të shtunën luan me fituesin e duelit Barça-Atletico dhe s’do t’i ketë këta lojtarë as për atë ndeshjes.

Exit mobile version