Stuhia shkul pemën e mashtruesit të Tiranës

Era e fortë që ka përfshirë Tiranën dhe mbarë vendin gjatë ditës së sotme, ka bërë që në kryeqytet të ndodhë një ngjarje e pazakontë.

Pema e Vitit të Ri ka rënë në tokë, për shkak të erërave të fuqishme. Pema është rrëzuar nga era në mënyrë krejt të papritur.
Fatmirësisht, nga rënia e pemës nuk ka persona të lënduar apo të dëmtuar.

Pemë dhe shtylla të përcjelljes së energjisë elektrike janë rrëzuar në Selitë dhe zona të tjera të Tiranës bën me dije OSHEE. Në një njoftim për mediat thotë se moti i keq ka prekur pjesë të rrjetit elektrik. Nga fotot duket se si është këputur prej erës së fortë fideri në zonën e Selitës në kryeqytet duke lënë pa energji elektrike dhjetëra banorë.

NJOFTIMI I OSHEE
Pershendetje kolege. Moti i keq diten e sotme preku pjese te rrjetit elektrik, sidomos ate ajror. Demet jane shkaktuar kryesisht nga era e forte. Gjithesesi, brigadat e avarive ndodhen ne gatishmeri. Foto nga keputja e fiderit ne Selite, Tirane.