Berisha publikon videon: Ja si e maskonte veten Rama me…

Kryeministri Edi Rama është politikani shqiptar më i urryer në Kosovë. Ai është kryeministri më i kritikuar në kor nga e gjithë politika kosovare pas nismave të fundit, sidomos pas asaj që njihet si Mini-Shengeni.

Por përpara se të vinte në pushtet, Edi Rama premtonte të tjera gjëra. Në një fjalim në vitin 2013, ai deklaronte se do kishte sistem të unifikuar arsimor mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Kjo gjë nuk ndodhi dhe sot Shqipëria e Kosova janë sërish shumë të ndara, jo vetëm në politikë.

Videoja e Ramës është postuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili shkruan: ‘Ja si e maskonte veten me patriotizëm Edvin Kristaq Tradhtari!’

Ja si e maskonte veten me patriotizem Edvin Kristaq Tradhetari! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 3. Januar 2020