Ballina Sport “Xhaka është lider, Arsenali ka nevojë për të”

“Xhaka është lider, Arsenali ka nevojë për të”

Granit Xhaka nuk është i lumtur në Arsenal, ai dëshiron që të rikthehet në Bundesliga.

Sido që të jetë, do ta ketë të vështirë të largohet, sepse trajneri Mikel Arteta dhe klubi e duan atë, për dallim me tifozët, që janë edhe arsyeja kryesore se pse shqiptarit urgjentisht kërkon të lërë ‘Topçinjtë’.

Por, Unai Emery e ka mbrojtur vendimin që kishte bërë kapiten Xhakën, duke thënë se ai është lider.

“pas largimeve të Koscielny, [Petr] Cech, [Aaron] Ramsey dhe Nacho Monreal, lider natyral në skuadër për shkak të vlerës së tij dhe atë që përfaqëson, ishte Granit Xhaka. Është votuar për të parë nëse ajo që ndjeva për ta ishte edhe nga ana e futbollistëve, dhe ata e bënë atë”, tha Emery.

“Rrethanat bën që Xhaka të përplaset me tifozët, por ai është lider dhe ekipi ka nevojë për të tani, për shkak të vlerave që përfaqëson, për shkak të respektit që të gjithë kanë për të dhe për shkak të eksperiencës.

Exit mobile version