Maskata grabisin një argjendari në qendër të Korçës

Një argjendari në qendër të qytetit Korçës është grabitur nga maskat në orët e para të mëngjesit të sotëm. Argjendari e grabitur ndodhet tek pedonalja e qytetit.

Ende nuk dihet shuma e parave dhe e bizhuterive të vjedhura. Policia po punon për identifikimin e autorëve të ngjarjes dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

grabitjebanke2