Banorëve të Thumanës u kërkohet të dalin nga hoteli ku strehohen, reagon ish-deputetja

Banorët e Thumanës të cilët humbën shtëpitë pas tërmetit të 26 nëntorit, sot po përballen me një tjetër fatkeqësi.

Atyre iu është kërkuar që të firmosin daljen nga hotelet dhe të shkojnë në shtëpi me qira, ndërsa si ndihmë ju është ofruar vetëm 30 mijë lek të vjetra për frymë.

Ish-deputetja demokrate, Lindita Metaliaj, e cilëson këtë veprim si sjellje kriminale të shtetit ndaj shqiptarëve.

Sipas saj propaganda rilindase ka rënë përfundimisht, dhe asnjë nga premtimet që ju bë banorëve të prekur nga tërmeti nuk është mbajtur.

Postimi i Metaliajt

Banorët e Thumanës apelojnë për ndihmë!

Shteti po i vret per se dyti!

Krim shteteror pas termetit te 26 nentorit!

Qeveria e paaftë dhe e dështuar tashmë sillet në mënyrë kriminale me qytetarët e saj!

Sot përfaqësues nga Bashkia Krujë u kanë kërkuar banorëve të firmosin për të dalë nga ambientet e hotelit ku strehohen dhe të kërkojnë banesa me qera duke ju ofruar vetem 30 mijë lekë të vjetra për frymë.Kjo sjellje kriminale dëshmon edhe njëherë braktisjen e këtyre banorëve duke tentuar ti hedhin në rrugë,pa mbështetje e përkrahje nga shteti i falimentuar i propagandës dhe i hajdutërise!

Ata nuk pranojnë të nënshkruajnë asgjë,dhe sot ata kane refuzuar edhe drekën.

Dëgjoni dëshmitë e tyre!

2 5

1 9