Ballina Sport Zyrtare! Ibrahimoviç rikthehet tek Milan, ja so do ta ketë pagën

Zyrtare! Ibrahimoviç rikthehet tek Milan, ja so do ta ketë pagën

Sulmuesi 38 vjeçar suedez është kthyer përsëri në San Siro pasi që ka arritur të pajtohet me kontratën e re të ofruar nga klubi italian

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer në AC MIlan në një kontratë që do të përfundojë në fund të këtij sezoni në Serie A me opsionin për ta zgjatur edhe një sezon.

Ish sulmuesi 38 vjeçar i Suedisë është pa klub që në fund të sezoni8t të kaluar pasi që i kishte skaduar kontratë më klubin e MLS, LA Galaxy.

Ai ka luajtur dy sezone me Milanon më parë, ku kishte shënuar 56 gola në 85 paraqitje për klubin me të cilët kishte fituar edhe një titull të Serie A më 2011.

Ai i bashkohet Milanit në një pozitë tepër të vështirë pasi që gjendet nën pjesën e poshtme të tabelës në gjysmën e dytë të sezonit.

Skuadra e San Piolit është në vendin e 11 dhe është shumë prapa rivalëve të tyre të përbetuar, Interit.

“Jam kthyer në një klub për të cilin kam respekt të madh dhe në qytetin e Milanit të cilin e dua”, tha Ibrahimoviç. “Do të luftojë bashkë me shokët e mij të skuadrës për ta ndryshuar sezonin. Do të bëj gjithçka që kjo të ndodh”, ka thënë Ibra.

Paga

3 deri në 4.5 milionë, kjo pritet të jetë paga e Ibrahimoviç te Milani. Tashmë ka pak dyshime, Zlatan Ibrahimovic po kthehet te Milani.

Sulmuesi 38-vjeçar u ka thënë po Maldinit e Bobanit, që në orët e ardhshme shpresojnë të mbyllin përfundimisht marrëveshjen, duke përcaktuar detajet e fundit ekonomike me menaxherin Mino Raiola.

Mungon vetëm firma për ta parë gjigantit suedez në fushë nën urdhrat e Piolit.

Sipas Sky Sport, siç raportoi të enjten, Ibra është bindur më në fund të firmosë një kontratë për gjashtë muajt e ardhshëm me mundësinë e zgjatjen së bashkëpunimit edhe për 12 muaj të tjerë, në bazë të golave të shënuar.

Ndërsa sot, ‘Gazzetta dello Sport’ ka publikuar detajet e kontratës të Zlatan Ibrahimovic që do të nënshkruajë brenda ditëve të ardhshme.

Futbollisti do të nënshkruajë për gjashtë muaj dhe do të fitojë mes 3 deri 4.5 milionë euro.

Në epokën e parë në Milan, Ibrahimovic luajti 85 ndeshje dhe ka shënuar 56 gola.

Exit mobile version