Zyrtare! Ibrahimoviç rikthehet tek Milan, ja so do ta ketë pagën

Sulmuesi 38 vjeçar suedez është kthyer përsëri në San Siro pasi që ka arritur të pajtohet me kontratën e re të ofruar nga klubi italian

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer në AC MIlan në një kontratë që do të përfundojë në fund të këtij sezoni në Serie A me opsionin për ta zgjatur edhe një sezon.

Ish sulmuesi 38 vjeçar i Suedisë është pa klub që në fund të sezoni8t të kaluar pasi që i kishte skaduar kontratë më klubin e MLS, LA Galaxy.

Ai ka luajtur dy sezone me Milanon më parë, ku kishte shënuar 56 gola në 85 paraqitje për klubin me të cilët kishte fituar edhe një titull të Serie A më 2011.

Ai i bashkohet Milanit në një pozitë tepër të vështirë pasi që gjendet nën pjesën e poshtme të tabelës në gjysmën e dytë të sezonit.

Skuadra e San Piolit është në vendin e 11 dhe është shumë prapa rivalëve të tyre të përbetuar, Interit.

“Jam kthyer në një klub për të cilin kam respekt të madh dhe në qytetin e Milanit të cilin e dua”, tha Ibrahimoviç. “Do të luftojë bashkë me shokët e mij të skuadrës për ta ndryshuar sezonin. Do të bëj gjithçka që kjo të ndodh”, ka thënë Ibra.

Paga

3 deri në 4.5 milionë, kjo pritet të jetë paga e Ibrahimoviç te Milani. Tashmë ka pak dyshime, Zlatan Ibrahimovic po kthehet te Milani.

Sulmuesi 38-vjeçar u ka thënë po Maldinit e Bobanit, që në orët e ardhshme shpresojnë të mbyllin përfundimisht marrëveshjen, duke përcaktuar detajet e fundit ekonomike me menaxherin Mino Raiola.

Mungon vetëm firma për ta parë gjigantit suedez në fushë nën urdhrat e Piolit.

Sipas Sky Sport, siç raportoi të enjten, Ibra është bindur më në fund të firmosë një kontratë për gjashtë muajt e ardhshëm me mundësinë e zgjatjen së bashkëpunimit edhe për 12 muaj të tjerë, në bazë të golave të shënuar.

Ndërsa sot, ‘Gazzetta dello Sport’ ka publikuar detajet e kontratës të Zlatan Ibrahimovic që do të nënshkruajë brenda ditëve të ardhshme.

Futbollisti do të nënshkruajë për gjashtë muaj dhe do të fitojë mes 3 deri 4.5 milionë euro.

Në epokën e parë në Milan, Ibrahimovic luajti 85 ndeshje dhe ka shënuar 56 gola.