Solskjaer e krahason Rashfordin me Ronaldon

Ole Gunnar Solskjaer e ka krahasuar sërish Marcus Rashfordin me Cristiano Ronaldon pas fitores së Manchester United kundër Newcastle United.

Rashford shënoi golin e 11-të në Premier League këtë sezon – sezoni më i mirë në karrierë – në fitoren 4-1 në “Old Trafford”.

Solskjaer e ka krahasuar tani 22-vjeçarin me ishin e United, Ronaldon, pasi talenti i akademisë shënoi një gol të bukur me kokë.

“Ai është një ekzemplar fizik. Ai po kujdeset për veten e tij, duke punuar shumë në palestër”, tha Solskjaer në një konferencë për shtyp.

“Mbaj mend një djalë që kam luajtur me atë dikur dhe ishte i qetë para portës. Ne i krahasojmë ata shpesh”.

“Pra, Marcus po bëna të që bënte Cristiano për të arritur ë atë nivel që ai ishte në moshë të re gjithashtu”.