Ballina Aktualitet Plas humori me Ramën: “Shkojmë nga tërmeti për içik gallatë”! (Foto)

Plas humori me Ramën: “Shkojmë nga tërmeti për içik gallatë”! (Foto)

Mjeshtri i karikaturës, Bujar Kapexhiu ka thumbuar sërisht Kryeministrin Edi Rama. Në një punim të botuar në “Mapo”, Kapexhiu përfshin Kryeministrin Rama, nënkryeministrin Erjon Braçe dhe Blendi Çuçin, ministër i Bujqësisë, i cili pas tërmetit të 26 nëntorit drejtoi gjithë operacionin për përballimin e situatës.

“Shkojmë nga tërmeti për içik gallatë”, është dixhitura që shoqëron karikaturën e Kapexhiut, i cili duket se thumbon Ramën dhe pjesëtarë të kabinetit qeveritar, për qëndrimet e mbajtura pas tërmetit shkatërrimtar që shkaktoi 51 viktima.

Exit mobile version