Gjykata jep vendimin për Aleksandër Gjokën…

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë për këngëtarin Aleksandër Gjoka pasi u ndalua dy netë më parë teksa drejtonte makinën nën efektin e alkoolit.

Gjykata dha masën e sigurisë “Detyrim Paraqitje” për Gjokën, e cila duket të jetë më e lehta. Prokuroria do të kërkojë ndaj Gjokës masën e “Detyrim paraqitje”.

Një patrullë policie e ka ndaluar këngëtarin 2 netë më parë dhe pas nënshtrimit të testit të alkoolit ka rezultuar se kishte konsumuar alkool mbi sasinë e lejuar dhe për këtë arsye është bërë edhe shoqërimi i tij në komisariat.

aleksander gjoka 780x439