Hakmarrje primitive e rilindasve komunistë ndaj Aleksandër Gjokës!

Nga Dritan KABA

Ata nuk ja falin kurre qendresen antikomuniste gjate regjimit te eterve. Nuk eshte as pune pije, asgje tjeter, por bijte qe hakmerren ndaj njerezve te lire dhe dinjitare!

Ndersa drejtoret kriminele qe mbollen Shqiperine me droge shetsin te lire! Hajdutet e Unazes se Re shijojne lirine duke harxhuar taksat e vjedhura te shqiptareve.

Banditet qeveritare qe neglizhuan detyren pas termetit te 21 shtatorit gje qe solli me pas 51 jete te humbura, po pergatitet te festojne.

Ministrat se bashku me Edin dhe oligarket po ndajne fitimet e koncensioneve!

Kushdo qe e justifikon kete arrestim nuk ben gje tjeter, por vetem avokatin e ketij regjimi autokrat!

Komuniteti i artisteve dhe kengetareve duhet te reagoje me force dhe vendosmeri dhe t’i behet krah Sandrit, kantautorit qe na sillte ne ate kohe te zymte te diktatures komuniste rreze drite dhe shprese.

Jam me ty, Aleksander Gjoka!

gjoka