Thirrje Thaçit, Haradinajt dhe Kurtit: Shpalleni Ramën “Non Grata”

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda, në një shënim në rrjetin e saj social duke iu referuar takimit për Minishengenin Ballkanik që Rama pati në Tiranë me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, shkruan se nëëse do të ishte në vend të liderve kosovarë do ta kishte shpallur nongrata Kryeministri Rama në Republikën e Kosovës, pas bashkëpunimit të këtij të fundit me një President si Vuçiç që mohon masakrat serbe në Kosovë.

‘Nëse sot do të isha në vend të Ramush Haradinajt, Albin Kurtit, Hashim Thacit, sot Edvin Kristaq Rama duhet të shpallej non-grata në Republikën e Kosovës…’

auto mesillaaa1576950994