Video/ Pse gënjyen qeveritarët për Thumanën?!

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka publikuar një video si dëshmi, të titulluar:”Viktimat e Thumanës akuzojnë”. me anë të saj, Vasili ngre disa pikëpyetje të forta:

“Njerëzit e pushtetit gënjyen për Thumanën. Pse gënjyen? Kush gënjen: Kryetari i bashkisë apo Zv.kryeministri? Pse nuk i thërret Prokuroria këta? Pse nuk pyeten, hetohen, procedohen nga Prokuroria? Apo kjo është “Prokuroria që duam” sipas Rilindjes?! Heshtja e Prokurorisë, bashkëfajësi e rëndë. Shiheni vidoen,flet vetë…Dhe në të vërtetë është aq e thjeshtë sa s’ka nevojë as për prokuror”!

Viktimat e Thumanes akuzojne.(VIDEO).Njerezit e pushtetit genjyen per Thumanen.Pse genjyen?Kush genjen,Kryetari i Bashkise apo Zv.kryeministri?Pse nuk i therret prokuroria keta?Pse nuk pyeten,hetohen,procedohen nga prokuroria?Apo kjo eshte "prokuroria qe duam" sipas rilindjes?Heshtja e prokurorise bashkefajesi e rende.Shiheni VIDEON flet vetë…..dhe ne te vertete eshte aq e thjeshte sa s'ka nevoje as per prokuror.

Gepostet von Petrit Vasili am Freitag, 13. Dezember 2019