Ish-deputetja publikon videon: Paaftësi, dështim dhe neglizhencë kriminale!

Lindita METALIAJ

Lezha eshte totalisht jashte vemendjes ,edhe pse jemi ne javen e trete nga termeti i 26 nentorit, asnje qartesi se çfare do te behet me qytetaret qe kane banesat e demtuara nga termeti.

Vetem me propagande dhe arrogance qeveria e hajduterise dhe korrupsionit kerkon te mbuloje deshtimet dhe paaftesite e saj.

Sot isha ne lagjen Gurra,pikerisht aty ku u rrita dhe kalova shume vite te jetes sime.
Nga verifikimet e para shume pallateve u eshte vene shiriti i kuq si te pabanueshme,por ato familje vazhdojne te jetojne ende aty,duke rrezikuar jeten e femijeve dhe te familjareve te tyre.

Banoret apelojne per ndihme!

Kerkojne eksperte te autorizuar nga qeveria per çertifikimin perfundimtar te banesave te tyre.

Kerkojne tu sigurohet jeta e tyre dhe e familjareve te tyre,kerkojne strehim ,ushqim ,ilaçe per familjaret e semure.

Lezha eshte totalisht e braktisur dhe e lene ne meshire te fatit!
Keta qytetare perballen çdo dite me arrogancen dhe indiferentizmin e pushtetit vendor dhe qendror!

Banoret apelojne dhe denoncojne problematikat e tyre dhe kerkojne vemendje dhe mbeshtetje.

Degjojini zerat e tyre!

Gepostet von Lindita Metaliaj am Freitag, 13. Dezember 2019

2 53

1 63

2 52

3 38