Fytyra e “Rilindjes” në krye të AKEP!

Nga Elio LAZE

Eshte kembane e forte alarmi ikja e Ilir Zeles nga drejtimi i AKEP. Nuk marr mundimin te shkruaj, se kam ndonje njohje apo simpati personale per Ilirin. Por me detyron ky ne foto te shkruaj. Jo ky personalisht, pasi nuk e njoh dhe sme intereson, por fryma qe perfaqeson dhe e beri drejtues te AKEP.

Ilir Zela ishte socialist. I mire apo i keq, nuk ka rendesi. Ai eshte socialist jo Rilindas.
Si socialist qe eshte nuk pranoi t’i sherbeje kryetarit te sektit vdekjeprures te Rilindjes, Edi Rames me sy mbyllur.

I sherbeu, por deri ne nje fare mase.

Tani qe diktatori kerkon te mbylle me ligj mediat online, gjeti dike si vetja dhe e dergoi ne krye te AKEP.

Ky kamikaz quhet Tomi Frasheri. I shkolluar ne France, atje ne Francen e mahnitur nga piktori Edi Rama, gjeti pune ne administraten e tij. Si shef protokolli dhe keshilltar i diktatorit.

Dhe ky e komandon atje ku ka nevoje me shume. Ne krye te AKEP. Aty ku ky, do t’i “prese gjuhen” armiqve digjitale te diktatorit me brekushe.

Ndaj largimi i nje socialisti si Ilir Zela dhe zevendesimi me nje Rilindas si Tomi Frasheri eshte ulerites.

Fiksojeni mire kete “gersheren”. Tomi Frasheri quhet