Ballina Aktualitet Berisha: Një ofertë tallëse dhe cinike e Edvin Mafisë për fatkëqinjtë!

Berisha: Një ofertë tallëse dhe cinike e Edvin Mafisë për fatkëqinjtë!

Ish-Kryeministri Berisha në një postim në Facebook se, I kërkon Ramës që heqë dorë nga diskriminimi cinik i qytetarëve. Ai shkruan se,  nuk do mundësh kurre t’i ndash ne fatkeqesi ata ne disa të fshatit e të tjerë të qytetit, disa të nënës e të tjerë teë njerkës…

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Nje oferte tallese dhe cinike e Edvin Mafise per fatkqinjte!

Diskriminim racist antikushtetues i qytetareve shqiptar!

Miq, 2 milion lek per shtepite e rrenuara nga termeti ne fshat, qe per te mashtruar Edvin Mafia i lexon me te vjetra (20 milione) do te thote:

-ose je cinik i pashpirt qe urren fatkqinjte dhe tallesh e i diskriminon ata

-ose nuk jeton ne kete vend por diku ne nje hapesire iluzive, rrene dhe mashtrimi

Me dy milione qe ofron narkoqeveria jote fshatari nuk ngre dot nje balle te shtepise se rrenuar.

Prandaj duke denuar kete akt cinik i them Edvin Mafise hiq dore nga diskriminimi cinik i qytetareve, nuk do mundesh kurre ti ndash ne fatkeqesi ata ne disa te fshatit e te tjere te qytetit, disa te nenes e te tjere te njerkes, kete nuk e pranon asnje shqiptar dhe per kete qendrim çnjerezor antikushtetues do te marresh ndeshkimin e merituar. sb

Exit mobile version