Ballina Aktualitet Vokshi nxjerr bllof Ramën! Publikon urdhërin që detyron policët të japin para...

Vokshi nxjerr bllof Ramën! Publikon urdhërin që detyron policët të japin para nga rroga për tërmetin

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka publikuar dokumentin që detyron policët të japin para nga rroga për tërmetin.

Në një postim në rrjetin social, Vokshi shkruan se, shqetesimi i Rames janë sheshet e reja të ndërtimit.

“Sa më e madhe fatkeqësia, aq më intensive dhe e pamëshirshme makineria e propagandës së Edi Ramës që përmes mashtrimit nuk kursen askënd as fëmijë, as persona me aftësi ndryshe, as gra e të moshuar, as policë apo profesionistë.

Sot, Kryeministri Rama mashtroi përsëri kur tha që nuk i kanë detyruar punonjësit të japin lekë nga rroga e tyre. Po postoj eshe një here Urdhërin e paligjshëm 1933, dr 27.11.2019 që urdhëron mbajtjen e pjesshme të pagave të policëve në Shkodër.

Duke keqpërdorur qëllimshëm vendosjen antikushtetuese të gjendjes së jashtëzakonshme, interesi kryesor i Kryeministrit këto ditë është të hapë sheshe ndertimi. Ndaj edhe s’u jep qytetarëve akt ekspertimin per shtëpitë e pallatet”, shkruan Vokshi.

Exit mobile version