Tërmeti që nxori lakuriq mashtrimet e Ramës! Banorët e Korçës asnjë dëmshpërbilm për tërmetin e qershorit! (Video)

Ndërkohë që kryeministri Edi Rama shfaqet në çdo ekran mediatik duke premtuar se do të ndërtojë të gjitha banesat e shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit, një tjetër termet nxjerr zbuluar kryeministrin dhe Rilindjen për mosmbajtje premtimesh.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari, i cili tregon se po kaq shumë betohej dhe përbetohej Edi Rama dhe rilindja për ndërtimin e banesave në Korçë pas tërmetit të 1 qershorit, por sot e kësaj dite ende shumë famlje ajnë në qiell të hapur.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Pas 6 muajve asnje demshperbilm per termetin e qershorit te demtuarve ne Korçe!

Lexoni mesazhin dhe ndiqni videon e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Berisha! Miopet bashkiake dhe ushtaret Zhveke te prefektures nga Korca skane demshperblyer akoma banoret e shkrete nga demet e termetit te ndodhur ne 1 qershor,duke i prozvalur dhe duke i varferuar akoma me keq..le ta shikojne gjith Shqipetaret me logjike se si do demshperblehen..ps: kane kaluar 6 muaj …shikoni vete kroniken e RTV Korca…ju lutem anonim

Pas 6 muajve asnje demshperbilm per termetin e qershorit te demtuarve ne Korçe! Lexoni mesazhin dhe ndiqni videon e qytetarit dixhital. sbPershendetje zoti Berisha! Miopet bashkiake dhe ushtaret Zhveke te prefektures nga Korca skane demshperblyer akoma banoret e shkrete nga demet e termetit te ndodhur ne 1 qershor,duke i prozvalur dhe duke i varferuar akoma me keq..le ta shikojne gjith Shqipetaret me logjike se si do demshperblehen..ps: kane kaluar 6 muaj …shikoni vete kroniken e RTV Korca…ju lutem anonim

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 6. Dezember 2019