Ish-deputeti rilindas tregon arsyen e vërtetë pse u shembën pallatet në Durrës

Ish-deputeti rilindas, Eduart Ndocaj, ka bërë një akuzë të fortë,. Lidhur me prishjen e banesave të prekura nga tërmeti në Durrës.

Me anë të një postimi në Facebook, Ndocaj shkruan se arsyeja e vërtetë se përse po prishen banesat në Durrës, bëhet për të fshehur provat dhe për të mbrojtur Vangjush Dakon.

Sipas tij dako është i lidhur me çdo ndërtim skandaloz të bërë në Durrës, pasi duke nisur nga lejet e ndërtimit e deri tek materialet, jepeshin me firmën e tij, gjatë kohës që ishte kryetar i Bashkisë së Durrësit.

Ja postimi i Ndocajt

Screenshot 9 8