Ish-deputetja publikon fotot e pallatit në Lezhë: U desh ta vizitonte kryetari i PD që ekspertët ta vlerësonin dhe t’i vinin shiritin

Ish-deputetja e PD, Lindita Metaliaj, nëpërmjet një statusi në rrjete sociale shprehet se disa banorë të një pallati pranë shkollës Gjergj Fishta në Lezhë, jetonin të pasigurtë në banesat e tyre pas tërmetit katastrofal që tronditi Shqipërinë.

Më tej ajo nënvizon se duhej të vinte kreu i PD-së Lulzim Basha në Lezhë, për të takuar banorët në pallatet e dëmtuara rëndë, që të zgjidhen hallet e tyre dhe ekspertët ta vlerësonin dhe ti vinin shiritin si pallat i pabanueshëm.

Prej nënëtë ditësh sipas saj, këta banorë jetonin të pasigurt, ndërsa më tej i bën thirrje qeverisë që të marri masat e nevojshme për të strehuar 14 familjet.

Reagimi i plotë i Metaliajt

Sot ekspertet verifikuan dhe vleresuan pallatin prane shkolles Gjergj Fishta ne qytetin e Lezhes dhe i vendosen shiritin.

14 apartamente u vleresuan te pabanueshem!

Duhej te vinte kryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ne Lezhe per te takuar banoret ne pallatet e demtuara rende qe te zgjidhen hallet e qytetareve!

Prej 9 ditesh tashme keta banore jetonin te pasigurte ne banesat e demtuara rende nga termeti i frikshem.

I bej thirrje qeverise vendore dhe qendrore te marrin te gjitha masat e nevojshme te strehojne keto 14 familje!

Koha nuk pret!

2 30

3 22