Basha falenderon Von der Leyen: Mirënjohës për mbështetjen e KE në këto ditë të vështira

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një postim në Twitter ka shprehur falenderimet e tij për kreun e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, për mbështetjen humanitare që ka dhënë për të dëmtuarit nga tërmeti.

‘Mirenjohës për mbështetjen humanitare nga Ursula von der Leyen dhe Komisioni Europian në këto kohë të vështira pas tërmetit të 26 Nëntorit i cili ka lënë me mijëra të pastrehë dhe në nevojë urgjente për strehim dhe shërbime’, shkruan Basha.

auto bashaaa1575478016