Rama nuk u prek një qindarkë koncesioneve të Oligarkëve, kurse policëve u merr rrogën! (Vendimi)

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka publikuar një dokument, sipas të cilit, efektivët e policisë në Shkodër detyrohet të japin një pjesë të pagës së tyre. Në dokument zbulohet urdhri i kryepolicit të Shkodrës, Niko Brahimaj, që i detyron policët duhet të japin një pjesë të rrogës për të prekurit nga tërmetet.

Vasili komenton edhe përgjigjen e Ramës për një nga 3 pikat e emergjencës që kryeopozitari Lulzim Basha prezantoi një ditë më parë: “Qeveria, në kuadër të gjendjes së fatkjeqësisë natyrore, të anulojë me efekt të menjëhershëm rreth 150 milionë dollarë të planifikuara për t’ju dhënë 10 oligarkëve dhe këto fonde t’u akordohen mijëra fmialjeve në nevojë, për riparimin dhe rindërtimin e banesve të dëmtuara apo shkatërruara”.

Më herët gjatë kësaj të marte, Rama tha se kjo pikë ishte “qamet”: “Edhe ajo pika e tretë është qamet, të mos financohen oligarkët, vijon loja”…

Ndërkohë, Vasili bën një paralelizëm mes dy qëndrimeve: Atij ndaj punonjësve të policisë dhe atij ndaj oligarkëve.

Në një shënim në rrjtet sociale, ai shkruan: Skandali. Edi Rama Koncesioneve te Oligarkeve nuk u prek nje qindarke, kurse policeve u merr rrogen!!!

Edi Rama deklaroi se nuk u prek asnje qindarke Koncesioneve te Oligarkeve dhe opozita qe e propozon “ka mungese fantazije” sipas Rames.

Edhe ne keto dite te tragjedise me te rende qe eshte perballur Shqiperia   ku po kerkohet solidaritet nga te gjitha anet, vetem parave te Koncesioneve s’duhet tu levize asnje qime.

Populli i martirizuar nga termeti,qe s’ka buke te haje dhe shtepi se ku te fuse koken,duhet te vazhdoje paguaje nga gjaku i tij per gjakpiresit financiarë te Koncesioneve te qeverise.

Po Edi Rama qe s’prek Koncesionet me Urdhera te paligjshme u mban rrogen me pahir policise me sebepin e ndihmes per situaten.

Shikojeni me syte tuaj Dokumentin se si solidariteti behet me urdher ne polici nga Edi Rama dhe Drejtoret e tij”.

1 12

2 8