Berisha tregon aferën e Veliut me qentë e tërmetit: Nuhasnin vetëm pula…

Ish-Kryeministri Berisha ka bërë publike një pjesë të aferës me qentë të qeverisë si dhe detaje nga takimet e Veliut në Itali me Stefano Noferi.

Postimi i Berishës

Miq, me 27 nentor njesite tona te kerkim/shpetimit kishin vetem duart dhe lopatat. Takspaguesit tane paguajne 1 milione euro buxhet per shkollen e pregatitjes se qenve por Ardi Veliu vendosi te porosiste ne Itali tek “miku” i tij Stefano Noferi, 9 qene me nuhatje te specializuar. Veliu beri dhe nje udhetim ne Itali tek shtepia e Noferit ku pi kafen e pazarit.

Noferi dergoi 4 qente e pare por ata perveç pulave nuk nuhasnin gje tjeter. Kjo eshte arsyeja pse diten e tragjedise ekipi yne i shpim-kerkimit nuk kishte qene qe me nuhatjen molekulare te zbulonte njerezit nen rrenoja.

Vetem qeni hero i njesise se Republikes se Kosoves qe erdhi i pari zbuloi dhe shpetoi kater persona qe luftonin me vdekjen nen rrenoja! sb