Ballina Aktualitet Tjetër vjedhje skandaloze e ndihmave për të prekurit nga tërmeti (Video)

Tjetër vjedhje skandaloze e ndihmave për të prekurit nga tërmeti (Video)

Video e mëposhtme është regjistruar në një nga mangazanat ku bëhet shpërndarja e ndihmave emergjente për të prekurit nga tërmeti, ndëra pamjet në fakt tregojnë të kundërtën pasi qytetarët e dëmtuar qëndrojnë në radhë, ndërsa makinat private mbushen nga persona të cilët qytetarët I denoncojnë se nuk janë të dëmtuar.

Video është regjistruar mbrëmjen e kaluar ndërsa sipas qytetarëve punonjësit që shpërndanin ndihma mbushin makiant e familjarëve të tyre dhe largoheshin.

“Shikoni se si narkozyrtaret mbushin makinat me ndihma per te demtuarit nga termeti.

Shikoni videon e qytetarit dixhital dhe lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendetje dr video esht ber mbrem ne Oren 10 te Nates Ku punonjesit qe shperndanin ndihma mbushnin makinat e familjarve Te tyre dhe i merrnin”, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale.

Exit mobile version