I dëmtuari nga tërmeti shpërthen në lot para Bashës: Po tallen me ne! As ndihma, asgjë! Fëmijët i kam…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka parë nga afër situatën e rëndë në Durrës dhe në Shkozet, ndërsa ka biseduar me shumë banorë duke u njohur  nga afër për nevojat emergjente që ato kanë.

Njëri prej banorëve të prekur nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, i tha kryeopozitarit se strukturat shtetërore po tallen me ta, ndërsa një tjetër pohoi se kanë shkuar për të kërkuar ushqim te Pallati i Sportit në Shkozet, por kjo kërkesë e tij nuk është realizuar.basha

“Kanë plasur kolonat. Po tallen me ne. As ndihma asgjë. Fëmijët i kam te psikologjia në Tiranë. Gocën e kam në klasë të shtatë, çunin në klasë të tretë. Hajde shihe si është bërë andej. Unë jam me ilaçe zemre”, thotë qytetari.

4 27

1 70