Solidaritet përtej kufive, Lokomotiva e Zagrebit: Fitorja jonë, për miqtë tanë të dashur nga Shqipëria

Lokomotiva e Zagrebit ka marrë një fitore të thellë 4-0 kundër Goricës, ndeshje ku Kastrati dhe Uzuni gjetën rrjetën.

“Ne ua kushtojmë fitoren tonë të madhe miqve tanë të dashur nga Shqipëria!”, shkroi faqja zyrtare e Lokomotivës në Tëitter, menjëherë sapo u mbyll takimi.

Sulmuesi i talentuar shqiptar, Indrit Tuci, shkroi në Instagramin e tij: ” Lutemi për shëndetin tuaj, ngushëllime familjeve që janë prekur nga tërmeti”.

Uzuni dhe Kastrati i festuan golat e tyre me flamur shqiptar dhe duket se kjo fitore e ekipit kroat, është vetëm për Shqipërinë. Një gjest i madh nga një klub i madh!