Të babëziturit/ Llesh kimiku nuk ngopet, gjoba edhe ditën e tragjedisë!

Qeveria shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të tërmetit të së martës i cili la pas viktima, qindra të plagosur, mijëra të pastreh dhe dëme të shumta materiale.

Prej tre ditësh vendi jonë ndodhet në zi, prej kësaj traume të, por qytetarët ende nuk kanë gjetur qetësi dhe i kapur paniku pasi lëkundjet sizmike vazhdojnë ende.

Por edhe pse jemi në një situatë të tillë shteti nuk ndalon së gjobituri qytetarët. Denoncime të shumta tregojnë sesi Policia e Qarkullimit Rrugor iu vendos gjoba makinave, të cilat mund të jenë parkuar aty për shkak të halleve të momentit që mund të kenë patur drejtuesit e automjeteve.

9b93f77f 4419 435a 9566 aa56b1645cd5