Frikë dhe panik në Durrës, tërmeti dëmton spitalin, mjekët e pacientët dalin me vrap jashtë

Një tjetër lëkundje e fortë ka tronditur këtë mesditë Shqipërinë. Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter dhe ka shkaktuar panik te qytetarët.

Si pasojë e tërmettit të rëndë mjekët dhe pacientët kanë dalë me vrap jashtë. Sipas burimeve, spitali ka pësuar jo pak dëmtime nga tërmeti.

Në Spitalin e Durrësit ka persona të lënduar dhe të traumatizuarkanë lënë ambientet edhe personat e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit.

dd 1