Publikohet video: A gjeni dot një kafshë, që pasi ikën nga skuta e vet, të shkatërrojë gjithë fshatin?

Kreu i Departamentit të Mjedist në PD, Jamarbër Malltezi i ka dërguar një video-mesazh mëngjesin e sotëm, Taulant Ballës, Kryetarit të Grupit parlamentar socialist.

Malltezi ka denoncuar me zë të lartë, me pamje, masakrën që po bëhet në pyjet e Librazhdit, në Kostenjë, pikërisht në zonën ku është deputet Balla, të cilit ai nuk i drejtohet me emër, por si “Tualeti”, me pseudonimin “politik” që demokratët i kanë mveshur Ballës vitin e fundit.

Mirëmëngjes-shkruan Malltezi në Facebook. Me këtë video nga fshati Kostenjë i tualetit, që e ka kthyer pyllin në fushë drush, ju uroj ditë të mbarë.

A është në fuqi ligji i Moratoriumit? Apo ç’e deshe?!  A gjeni dot një kafshë, që pasi ikën nga skuta e vet, të shkatërrojë gjithë fshatin?!’, përfundon Malltezi mesazhin e tij akuzues për atë shkatërrim që po i bëhet pasurive natyrore të vendit.

balla 1

Miremengjes – dhe me kete video nga fshati Kostenje i tualetit qe e ka kthyer pyllin ne fushe drush – ju uroj dite te mbare. A eshte ne fuqi ligji moratoriumit apo c’e deshe? A gjeni dot nje kafshe qe pasi iken nga skuta e vet te shkaterroje gjithe fshatin?

Gepostet von Abi Malltezi am Freitag, 22. November 2019