Lot pas humbjes me Çekinë, fotot e lojtarëve të Kosovës po bëjnë xhiron e botës

Kosova nuk arriti dot ta çonte deri në fund ëndrrën e saj në këto eleminatore të Europianit dhe të kualifikohej në këtë turne prestigjoz.

Mbrëmjen e djeshme, ata humbën me Çekinë me rezultatin 2-1 dhe tashmë shpresa e vetme për Europianin mbetet nga Liga e Kombeve.

Humbja ndaj Çekisë, ka bërë që të ketë zhgënjim të madh te futbollistët e Kosovës, që dhënë gjithçka për të realizuar ëndrrën e një populli.

Zhegrova, Vojvoda e shumë lojtarë të tjerë u panë në lot pas kësaj ndeshje. megjithatë tifozët kosovarë iu dhanë mbështetje maksimale çunave të tyre.

‘Faleminderit, faleminderit, faleminderit’ ishin thirrjet e ‘Dardanëve’ drejtuar lojtarëve, që me ndeshjet e tyre emocionuan një popull të tërë.

1 27

2 24

ksdskd