205 euro gjobë në Shqipëri shoferit nga Kosova, reagon Berisha: Qëndrim banditesk nga narkopolicët e Edvin Mafisë

Një shofer nga Kosova ka denoncuar te ish-kryeministri Sali Berisha policinë rrugore shqiptare. Shoferi thotë se është gjobitur me 205 euro vetëm pse po e ngiste kamionin me 90 km në orë, në një zonë ku lejohet 80 km/h. Sipas tij, kjo shumë është sa rroga mujore, të cilën mezi e fiton.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Qendrim banditesk ndaj qytetareve te Kosoves nga narkopolicet e Edvin Mafise.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e guximtarit dixhital. sb

Prsh i nderuari Sali Berisha jam nje kosovar po ju shkruaj pasi sod ne rrugen e kombit saktesisht ne dalje te tunelit perveq se pagova taksen par kamion me rimorkio dhe u gjobita nga policija shqiptare hiq me pak se 24,050.oo lek shqipetare qe i bie sakt 205 euro pra nje rroge timen te cilen me.mund te madhh e fitoj.

arsyeja ishte ngasja 90 km ne ore e jo 80 pra kjo asht policija shqipetare qe sod neve kosovarve na gjobit me denime extreme kam deshmit e pageses qe bera por sdi si tju qoj ne msn, kur ju ishit kryeminister dhe president neve kso gjobash nuk kem paguar me rrespekt per ju i nderuar Dr.SALI BERISHA

11 6

22 3