Banda në polici terror ndaj banorëve të Unazës së Re (Foto)

Banditët e future në radhët e policisë kanë ushtruar terror ndaj banorëve të Unazës së Re që po mbrojnë shtëpitë e tyre nga shembja. Policia ka hedhur gaz gelmues ndaj banorëve të pambrojtur dhe ka ushtruar dhunë ndaj tyre.

IKMT ka nisur sot shembjen e banesave tek Unaza e Re me mbështetjen e qindra forcave policore të cilat janë vendosur në zonë që prej orëve të para të mëngjesit.

Përplasja e policisë me banorët ka qenë e fortë ku janë përdorur bomba molotov dhe gaz lotsjellës.

Kryebashkiaku i Tiranes Erion Veliaj është rreshtuar menjehere përkrah policise qe ka dhunuar ne menyre shtazarake banorët e unazës se re gjatë aksionin të ndërmarrë nga IKMT per shkaterrimin e shtepive te qytetareve.

Teksa ka shpërndarë lajmin e Top Channel, në llogarinë e tij Veliaj ka shkruar se nuk do të tolerohet askush që ka ngritur banesat mbi kulturën e zaptimit të pronës.

Postimi i Erion Veliajt

Nese ke marre parate apo perqindje ne pallat, eshte e arsyeshme ta ndalosh sabotimin e Tiranes!

Partite e ngritura mbi kulturen e zaptim-bllokimit ne pikiate!

auto 74323826 10157703256948781 8110534195006144512 n1573549940

auto auto astiri okok15735436681573549155